• ółążść‡

Wspólnota powstała przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krośnicy gromadząc najpierw  grupę ludzi chcących „czegoś więcej” dla swojego życia wiary. Od 2013 roku corocznie organizowane są nabożeństwa dla rodzin w naszej parafii - zaproszeni goście głosili Słowo, które celnie trafiało do licznie uczestniczących parafian w nabożeństwie.

W 2018r. (19.10-14.12) ok. 60 parafian uczestniczyło w Seminarium Odnowy Wiary - które prowadził ks. Mateusz Buczma. Po odbytym seminarium grupa ok. 30 osób regularnie spotyka się na spotkaniach modlitewno-formacyjnych. 29 kwietnia 2020 roku na zaproszenie księdza Proboszcza i Animatorów nasza wspólnota gościła koordynatorów Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Opolskiej. Celem tego spotkania było przede wszystkim spotkanie przy eucharystycznym stole, jak również modlitwa uwielbienia, która to zapoczątkowała nasze przyłączenie się do Diecezjalnych Struktur Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym.

Po długim okresie rozeznawania, podczas Mszy św. wieńczącej e-REO, dnia 7 grudnia 2020 r. oficjalnie przyjęto nazwę Getsemani. Otrzymana nazwa niesie za sobą bogactwo symboliki i znaczeń.

W Piśmie Świętym taką nazwę nosił ogród za potokiem Cedron, w którym Pan Jezus wraz z uczniami  często gromadził się na modlitwie. Również zaraz po ustanowieniu Eucharystii, Jezus w obecności swoich uczniów, modlił się tam do Ojca przeżywając swoją trwogę konania. Pośród ciemności i cierpienia, jednak w całkowitym zaufaniu wobec Ojca podjął zbawienną dla nas decyzję: „Ojcze, (…) nie jak Ja chcę, ale jak Ty, niech się stanie” . Wypełniła się w ten sposób miłość Jezusa do człowieka.

Otrzymane imię „Getsemani” nasza Wspólnota odczytuje przede wszystkim jako zaproszenie nas przez Jezusa, by być szczególnym miejscem spotkania z Nim. Gromadzimy się więc na wspólnej modlitwie, w której dziękujemy, uwielbiamy i prosimy Boga o błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla nas i wszystkich, którzy polecają się naszej modlitwie. Szczytem tej modlitwy jest celebracja Eucharystii, a dopełnieniem stała formacja oraz budowanie przyjacielskich więzi. Wiąże się to z pewnymi trudnościami, zmaganiem się z sobą, poświęceniem wolnego czasu, ale chcemy wytrwale rozpoznawać i wypełniać wolę Boga. Świadomi otrzymanego wielkiego daru miłości, pragniemy się nim dzielić i przekazywać innym. Chcemy być dla innych świadkami żywego Boga, głosić Dobrą Nowinę, zachęcać do nawrócenia, pomagać, a przede wszystkim wspierać modlitwą.

Spotykamy się w naszym parafialnym kościele w poniedziałki o g. 20.00.

Menu

Statystyki


statystyka

Wyszukiwanie

 

Dzisiaj jest

wtorek,
20 kwietnia 2021

(110. dzień roku)

Święta

Wtorek, III Tydzień Wielkanocny
Rok B, I
Dzień Powszedni

 

SondaLicznik

Liczba wyświetleń strony:
525

Zegar