• ółążść‡

5 marca 2016 cztery uczennice z grupy misyjnej pojechały do Jemielnicy. Tam wzięłyśmy udział w warsztatach zdobienia baranków. Oto kilka fotek...

Powrót

Na początku roku,  przygotowaliśmy kartki okolicznościowe i wielkanocne oraz  stroiki wielkanocne.  Pieniążki przekazaliśmy na naukę dla naszych zaadoptowanych dzieci z Burkina Faso, a także wpłaciliśmy 1000 zł na zakup artykułów szkolnych do Malawi. 

Dnia 22 sierpnia byliśmy na Górze Św. Anny i spotkaliśmy się z uczestnikami projektu pomocy w edukacji dzieci i młodzieży z Korsimoro (Burkina Faso). Szczególnie cenne były relacje ojca Rafała Segieth. Otrzymaliśmy list i aktualne zdjęcia. Poza tym, mieliśmy okazję poznać pana Andrzeja z Gościa Niedzielnego. Artykuł opisujący to wydarzenie pojawił się właśnie w Gościu Niedzielnym – artykuł pt. Dwie góry do szkoły.

W październiku przygotowaliśmy pudełka na prezenty i kartki urodzinowe. Część sprzedaliśmy w szkole podczas wywiadówki, a część przed kościołem. Z okazji tygodnia misyjnego pan Andrzej Kerner przyjechał do naszej szkoły i przeprowadził wywiad, zrobił zdjęcia. Był pod wrażeniem naszej działalności i pomysłów. Po raz kolejny opisano nasze działania w Gościu Niedzielnym (artykuł - Celine, Alexis, studnia i dach).

Następnie przygotowaliśmy kartki na Boże Narodzenie. Pomysł wykonania kartek zrodził się podczas warsztatów zorganizowanych na świetlicy w Boryczy. Sprzedaliśmy prawie 100 kartek!!!

 

 Tradycyjnie, przygotowaliśmy także pierniki świąteczne, które sprzedawaliśmy 6 grudnia. Pierniki cieszyły się wielkim powodzeniem i wszystkie zostały sprzedane.

Powrót

Podczas Kiermaszu na Boże Narodzenie 2015 sprzedawaliśmy stroiki świateczne zrobione przez nas samych. "Zarobiliśmy" 1200 zł, które zostały przekazane na budowę studni w Togo. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom! Polecamy się na przyszłość:-) A teraz popatrzcie jakie cuda potrafimy zrobić...

Powrót

W roku 2013 - we wrześniu -  mieliśmy spotkanie na Górze Św. Anny z ojcem Rafałem (pracuje w Burkina Faso) i ojcem Krystianem. Na to spotkanie pojechały osoby, ktore adoptowały dzieci z Burkina Faso. Dowiedzialiśmy się o życiu w tym kraju, o warunkach jakie tam panują i opłaciliśmy kolejny rok nauki dla naszych dzieci: Alexis i Mamounaty. Poza tym opłaciliśmy katechetę, który uczy tamtejsze dzieci. Dostaliśmy pierwszy list od Alexis!!!

Pieniądze zebraliśmy poprzez sprzedaż pierników świątecznych i cegiełek misyjnych na kiermaszu bożonarodzeniowym.

 

W roku 2014

Przygotowaliśmy stroiki i sprzedawaliśmy je na festynie parafialnym. 

W zeszłą sobotę pojechaliśmy do Jemielnicy i tam siostra Nikola udziliła nam cennych wskazówek, jak ładnie zrobić kartki urodzinowe.

Wpłaciliśmy pieniądze na kolejny rok nauki dla naszych dzieci.

 

Otrzymaliśmy listy od nich - w języku francuskim - i po przetłumaczeniu odpiszemy im.


A poniżej parę fotek dokumentujących opisane zdarzenia...

Powrót

Sprzedając wielkanocne stroiki Przyjaciele Misji z naszej parafii zebrali pieniążki na opłacenie kolejnego roku nauki adoptowanych dzieci z Burkina Faso.

 

Swoją obecność dziewczyny zaznaczyły też na Festynie Parafialnym. Ze sprzedaży oryginalnych i własnoręcznie wykonanych świec, a także innych "cegiełek misyjnych" zebrano ponad 1400 zł na budowę dachu kościoła w Togo.

A poniżej kilka migawek z tych wydarzeń...

Powrót

w naszej szkole osoby, które chętnie biorą udział w różnych akcjach pomagających bardziej potrzebującym.

 

Do tej pory udało nam się dokonać następujących rzeczy.

 

Uczniowie zbierali przybory szkolne dla dzieci z Ukrainy.

Uczennice Marysia Hendel, Natalia Hurek i Wiktoria Pierończyk razem z p. Edytą Bieniek zawiozły zebrane przybory do sióstr zakonnych w Jemielnicy.

 

W ramach Programu Pomocy Edukacyjnej dla Dzieci w Burkina Faso „DAĆ IM NADZIEJĘ” adoptowano dwójkę dzieci, Alexis i Mamounata, którym pokryto koszty nauki przez okres 1 roku.

AlexisOuedraogo

ur. 17.02.1995

Soubeira – Burkina Faso


MamounataOuagla

urodzona w roku 2000.

Noungou – Burkina Faso

 

Uczennice z klasy IV Marysia, Natalia i Wiktoria zbierały przed kościołem pieniądze na budowę studni w Togo. Zebrały 900 zł!

 

Paulina i Marysia sprzedawały ręcznie robione kartki i kalendarzyki misyjne w szkole.

 

Natalia, Karolina i Marysia sprzedawały pierniki świąteczne, które przygotowały z rodzicami.

 

Podczas kiermaszu uczniowie sprzedawali różne ozdoby bożonarodzeniowe, pierniki i przygotowane niespodzianki.

 

 
 

 

 

Powrót

Menu

Statystyki


statystyka

Wyszukiwanie

 

Dzisiaj jest

sobota,
13 lipca 2024

(195. dzień roku)

Święta

Sobota, XIV Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

 

SondaLicznik

Liczba wyświetleń strony:
19758

Zegar