• ółążść‡

      PEAD to realizowany już od ok. 10 lat przez CARITAS unijny program DOSTARCZANIA NADWYŻEK ŻYWNOŚCI DLA NAJUBOŻSZEJ LUDNOŚCI UE. Jest to program realizowany we współpracy z Agencją Rynku Rolnego. W programie uczestniczyć mogą osoby potrzebujące pomocy żywnościowej z powodu:  ubóstwa, sieroctwa, bezdomności, bezrobocia, niepełnosprawności, długotrwałej choroby, przemocy w rodzinie, potrzeby ochrony macierzyństwa lub wielodzietności, bezradności w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego, trudności w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z zakładu karnego, alkoholizmu lub narkomanii, zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej, klęski żywiołowej lub ekologicznej. 

     W tym roku nasz Parafialny Zespół CARITAS po raz pierwszy włącza się w realizację tego programu. W związku z tym w tym tygodniu panie z Zespołu CARITAS odwiedzą wyznaczonych mieszkańców naszej parafii w celu zebrania potrzebnych danych osobowych do uczestnictwa w tym programie.Członkowie Parafialnego Zespołu CARITAS w naszej parafii:

Kornelia Hurek (przewodnicząca), Teresa Koprek, Anna Wencka, Urszula Grabowska, Edyta Zettelmann, Krystyna Richter, Monika Piontek, Krystyna Zmuda, Barbara Joszko, Irena Gawlik.

 

Menu

Statystyki


statystyka

Wyszukiwanie

 

Dzisiaj jest

poniedziałek,
17 czerwca 2024

(169. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XI Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

 

SondaLicznik

Liczba wyświetleń strony:
16655

Zegar