• ółążść‡

18.10.2020

1.  W naszej parafii przeżywamy dziś UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA.

     Chciałbym z tej okazji przypomnieć słowa św. Jana Pawła II, które on wypowiedział na Jasnej Górze podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Polski (czerwiec 1979 r.):  Tu zawsze byliśmy wolni…  Oczywiście inny jest kontekst historyczno-społeczny tych słów, ale myślę, że można je przywołać tu i teraz, kiedy dziękujemy Bogu za naszą świątynię, miejsce szczególnej obecności Boga wśród nas. Tak, w kościele parafialnym jesteśmy zawsze „u siebie”, jesteśmy „w swoim domu”, jesteśmy wolni. Jesteśmy wolni tą wolnością jaką daje nam sam Bóg i którą On sam szanuje najbardziej. Nikt – zwłaszcza ci, którzy najgłośniej krzyczą o wolności człowieka – nie gwarantuje nam tej wolności bardziej niż sam Stwórca, który przecież nam ją dał. On sam najbardziej szanuje naszą wolność – nawet wtedy, gdy podważamy Jego decyzje i zasady postępowania. I On nam tę wolność przywraca, gdy pokornie prosimy o uwolnienie nas z niewoli zła i grzechu. Tak, właśnie w kościele, blisko Boga jesteśmy najbardziej wolni. Umiejmy to docenić i za to dziękować.

2.  Dziś w całym Kościele przypada ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY – dzień, w którym swoją modlitwą i ofiarą wspieramy dzieło misyjne Kościoła. Towarzyszy nam tym razem motto Oto ja, poślij mnie!

3.  Przed nami kolejny tydzień października – zapraszam dziś i przez cały tydzień na RÓŻANIEC.

4. Jutro o g. 20.00 kolejna część rekolekcji   ewangelizacyjnych.

5.  Na razie niestety zawieszone zostają do odwołania spotkania z dziećmi w kościele - a więc Msze szkolne, katechezy przed bierzmowaniem i spotkania dla kandydatów na ministranta. Niemniej dzieci za zgodą rodziców zapraszam szczególnie na wspólny codzienny różaniec.

6.  W środę i czwartek zapraszam przed wieczornym różańcem na półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji o ustanie epidemii. W czasie adoracji jest okazja do spowiedzi, a o g. 18.00 rozpoczniemy różaniec.

7.  Przypominam, że w kancelarii parafialnej można zgłaszać intencje mszalne na przyszły rok. Kancelaria czynna jest (niezmiennie od ok. 12 lat) bezpośrednio po Mszach św. (chyba, że ksiądz ma inne zajęcia parafialne – co wynika z ogłoszeń) oraz w czwartki od g. 16 do ok. 17.30 (chyba, że od 17 jestem w kościele). Zapraszam.

8.  Niezależnie od tego, czy epidemia zamknie nam cmentarz czy nie, za zmarłych modlić się będziemy. Jeśli ktoś chciałby przekazać swoje wypominki (zalecki), to proszę skorzystać z przygotowanych kartek wypominkowych (na stoliku prasowym).

9.  A propos EPIDEMII, jak wiecie od wczoraj jesteśmy w tzw. czerwonej strefie epidemicznej, co wiąże się z określonymi zasadami zachowania i ograniczeniami. Dotyczy to także naszego udziału w nabożeństwach.  

     Najważniejsza nowość jest taka, że w naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć maksymalnie 58 os.. Ponadto wciąż obowiązuje biskupia dyspensa od udziału we Mszy św. niedzielnej dla osób w podeszłym wieku i innych poważnie zagrożonych z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony, osoby z objawami infekcji, przebywających w kwarantannie i samoizolacji oraz tych, którzy odczuwają wzmożoną obawę przed zakażeniem.

     Przypominam również o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele i proszę o zachowanie w miarę możliwości dystansu w ławkach (naprawdę nie musisz siadać w „swojej ukochanej” ławce kiedy w pobliżu już tam są np. 3 osoby, podczas gdy 20 innych ławek jest pustych!).

     Osobom przyjmującym Komunię św. na rękę przypominam i proszę, aby jeszcze przed otrzymaniem hostii odsłoniły usta z maseczki.

    Ponadto wszystkich zachęcam i proszę: uważajcie na siebie i innych, bądźmy odpowiedzialni. Jeśli czujesz się gorzej, masz jakąś infekcję, ZOSTAŃ W DOMU – nie wychodź ani do sklepu, ani do kościoła, ani do szkoły, ani do pracy. Nie narażaj siebie i innych.

     I na koniec tego punktu sobie i wszystkim wam ŻYCZĘ ZDROWIA i dużo cierpliwości w znoszeniu tej trudnej i stresującej sytuacji. Jeszcze raz zapraszam na codzienny różaniec, w czasie którego modlimy się w tej intencji, a chętnych zapraszam także do jednoczenia się w domach na modlitwie różańcowej o g. 21.00, która trwa w naszej parafii (dzięki naszej wspólnocie modlitewnej) nieprzerwanie od marca tego roku.

10.Sprzątanie kościoła:  Podleska, Zimon, Tatoj, Hendel, Kwiatkowska, Grecer. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.

11.  Kolekty: dziś kolekta na misje, za tydzień na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary! Ostatnia kolekta remontowa wyniosła 2471,80 zł.

12. W zewnętrznej gablocie parafialnej znajduje się ważna informacja o dyżurach aptek w Strzelcach Op..

18.10.2020  –  XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

 17.30 – Różaniec i Msza św.: – Do NSPJ i MB Różańcowej z podz.za otrzymane łaski i z prośbą o bł. Boże i zdr. w rodz. Beaty i Ditera Kalla.

 

   7.30 – Do NSPJ i MB Różańcowej z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o bł. Boże i zdr. w rodzinach Hadamik i Hurek.

   9.00 – Do NSPJ i MB Różańcowej z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o bł. Boże i zdr. w rodz. Henryka

              i Bernadety Panicz oraz za ++rodz. Jerzego i Gertrudę Panicz, brata Józefa oraz rodziców Gertrudę i Pawła Sklorz.

 10.30 – ZA PARAFIAN oraz fundatorów i budowniczych kościoła.

15.00 – Różaniec.

19.10.2020  –  PONIEDZIAŁEK

   7.00 – Za +ojca Zdzisława Cioch, +ojca Ryszarda Regulskiego, ++z pokrew. Cioch-Gordzielik i Regulski-Mendalka.

  17.30 – Różaniec i Msza św.: za ++Hildegardę i Grzegorza Lipok, Wilhelma i Albinę Lipok, Anastazję Theda i ++z  pokr. Theda-Lipok-Feliks-Born.

20.10.2020  –  WTOREK – św. Jana Kantego, prezbitera

    7.00 – Za ++Rafała i Annę Wiechoczek i ++z pokrew..

  17.30 – Różaniec i Msza św.: Za +męża Stefana Knapik, jego rodziców i rodzeństwo, ++rodz. Piotra i Paulinę Smykała, braci Józefa i Teofila, bratową Marię, ++z pokr. Smykała-Knapik i +Anielę Kuś.

21.10.2020  –  ŚRODA

    7.00 – Za +męża Józefa Lipok, syna Józefa, ++rodz. Lipok-Krancioch, ++rodzeństwo i trzech szwagrów.

  17.30 – Adoracja

  18.00 – Różaniec.

22.10.2020  –  CZWARTEK – św. Jana Pawła II, papieża

    7.00 – O bł. Boże i zdr. w rodzinie Reinholda i Anny Woźnica i w rodzinach dzieci.

  17.30 – Adoracja

  18.00 – Różaniec.

23.10.2020  –  PIĄTEK

  17.30 – Różaniec i Msza św.: O bł. Boże i zdr. dla Elżbiety Zielonka z rodziną oraz za +męża Pawła.

24.10.2020  –  SOBOTA

   7.00 – Za +męża Huberta Sklorz, ++rodzeństwo, szwagrów i szwagierki z obu str. oraz ++rodz. Sklorz i Sznajdrzyk.

25.10.2020  –  XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 17.30 – Różaniec i Msza św.: Za +męża Mariana Jaksy, jego matkę Zofię oraz +ojca Engelberta Świtała. Chrzest: Anastazja Gordzielik.

    7.30 – Z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze bł. Boże i zdr. w rodzinie Antoniego i Renaty Jaskóła.  

    9.00 – Za ++rodz. Łucję i Ryszarda Kaczmarczyk, ++rodz. Stefanię i Karola Pustelnik, siostrę Różę i ++z pokr..

  10.30 – Za parafian.

15.00 – Różaniec Tylko Dla Mężczyzn.

 

 

Parafialne konto bankowe:

 

Nazwa i adres:  Rzymskokatolicka Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krośnicy, ul. Szkolna 24, 47-180 Izbicko.

Nr rachunku:  90 8907 1089 2002 1000 1323 0001

 

lub (na cele remontowe): 63 8907 1089 2002 1000 1323 0002


Konto dla euro: 36 8907 1089 2002 1000 1323 0003


W przelewach z zagranicy należy podać:

 

nazwę banku: Bank Spółdzielczy w Leśnicy O/Strzelce Op.

SWIFT CODE:  POLU PL PR

PL  ...... (pełny nr konta)

nazwę posiadacza rachunku:  Rzymskokatolicka Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z Krośnicy.

Menu

Statystyki


statystyka

Wyszukiwanie

 

Dzisiaj jest

piątek,
23 października 2020

(297. dzień roku)

Święta

Piątek, XXIX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Jana Kapistrana, prezb. albo wsp. św. Józefa Bilczewskiego, biskupa

 

SondaLicznik

Liczba wyświetleń strony:
599531

Zegar