• ółążść‡

24.01.2021

1. Dziś Niedziela Słowa Bożego – papież Franciszek ustanowił ten dzień (w 2019 r.), by jeszcze bardziej obudzić świadomość znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących, a szczególnie w liturgii, która włącza nas w żywy i stały dialog z Bogiem. „Poprzez teksty biblijne odczytywane podczas liturgii, to sam Bóg mówi do swojego ludu i sam Chrystus głosi swoją Ewangelię”. 

  I ja po raz kolejny bardzo zachęcam do regularnego czytania Pisma św.

2. Zapraszam dziś na Nieszpory o g. 15.00. 

      Po Nieszporach zapowiadane spotkanie organizacyjne chętnych do utworzenia GRUPY WSTAWIENNIKÓW – serdecznie zapraszam! Jeśli ktoś już ma karteczkę z deklaracją, to proszę ją przynieść, pozostali otrzymają ją na miejscu. Poza tym na spotkaniu chciałbym przekazać kilka istotnych informacji dotyczących funkcjonowania tej nowej grupy w naszej parafii.

3.  W poniedziałek o g. 20.00 spotkanie Wspólnoty Getsemani.

4.  We wtorek po Mszy wieczornej (czyli o 18.30) będzie katecheza dla kl. VII w ramach przygotowania do bierzmowania.

5.  W środę o g. 18.00 w kościele odbędzie spotkanie kandydatów na ministranta (za zgodą rodziców). Zapraszam chłopców, którzy rozpoczęli już swoje przygotowanie w październiku (niestety musieliśmy je przerwać), ale zapraszam także nowych chętnych chłopców od trzeciej klasy wzwyż.

6.  W piątek po wieczornej Mszy św. będzie nauka przedchrzcielna.

7.Sprzątanie kościoła:  Mróz I., Żaczek, Rupacz, Jaskóła D., Altman, Moczygemba. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz odśnieżanie!

8.  Kolekty: dziś i za tydzień parafialna. Dziś jeszcze przed kościołem zbiórka na pomoc mieszkańcom Chorwacji, którzy ucierpieli na skutek trzęsienia ziemi.  Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

9.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

v  Nawrócenie św. Pawła Apostoła – to dzięki temu wydarzeniu pod Damaszkiem prześladowca Szaweł stał się najgorliwszym Apostołem Chrystusa. To dzięki niemu chrześcijaństwo dotarło do Europy, a więc także do nas…

v  Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, którzy byli uczniami św. Pawła i z jego polecenia „organizowali” Kościół w Azji Mniejszej i Grecji. Są adresatami pasterskich listów św. Pawła.

v  Św. Tomasza z Akwinu (1225-1274), dominikanin, największy filozof i teolog Średniowiecza, jego przemyślenia filozoficzno-teologiczne do dziś nie mają sobie równych. Człowiek wielkiej pokory i pobożności, autor wielu modlitw.

To już w tę niedzielę!

Drodzy Parafianie,

z nowym rokiem i w obecnym bardzo trudnym czasie kryzysu wiary i moralności chciałbym wam zaproponować utworzenie parafialnej GRUPY WSTAWIENNIKÓW.

    Cóż to za grupa i po co?

    To po prostu ludzie, którzy się modlą za innych. Wstawiają się do Boga za tych, którzy proszą o modlitwę, wsparcie duchowe, pomoc modlitewną w konkretnej sprawie. Z góry zaznaczam, że nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi nabożeństwami w kościele, czy innymi regularnymi wspólnymi spotkaniami. Nie. Chodzi mi o kogoś, kto jest sam w stanie wygospodarować parę chwil w tygodniu (w domu, w pracy, na spacerze z dzieckiem, w kościele, w podróży samochodem itp.), by się po prostu pomodlić – taką modlitwą, jaką sam sobie wybierze i tyle razy, ile sam zadeklaruje. Jaka to może być modlitwa? Różaniec (nawet tylko jedna dziesiątka), koronka, jakaś litania, psalm z Pisma św. itp.. Ile razy? Jeden, dwa, trzy razy w tygodniu – to zależy tylko od niego.

     Mocno wierzę w to, że wielu z nas jest w stanie podjąć się takiego zobowiązania. Może jest to propozycja zwłaszcza dla tych aktywnych życiowo i zawodowo, którzy nie mają ani czasu, ani sił by uczestniczyć w jakichś dodatkowych spotkaniach w kościele, a chcieliby się jeszcze w coś duchowego zaangażować. Zapraszam więc bardzo serdecznie szczególnie parafian w wieku 20+, 30+ i więcej.

     Co trzeba zrobić, żeby przystąpić do Grupy Wstawienników?

Należy przyjść na spotkanie organizacyjne, które się odbędzie w kościele dnia 24.01.2021 (niedziela) bezpośrednio po Nieszporach. Do wypełnienia będzie stosowna deklaracja, a na spotkaniu chciałbym wyjaśnić wszystkie wątpliwości i podać jeszcze kilka ważnych szczegółów odnośnie funkcjonowania Wstawienników   W związku z tą inicjatywą, chciałbym także zachęcić wszystkich potrzebujących do formułowania konkretnych intencji, w których Wstawiennicy będą się modlić. Te prośby proszę przekazywać bezpośrednio księdzu proboszczowi.

  

24.01.2021 – III NIEDZIELA ZWYKŁA

 18.00 – Za +matkę Annę Ciomperlik, dwóch ++mężów, ich córkę Antoninę Siemską, ++rodz. Maksymiliana i Franciszkę Lipok, ich ++synów Józefa i Gerharda i ++z pokr..

   7.30 – Za +męża Edwarda Garbela, jego ++rodziców, ++rodziców Roberta i Zofię Sobota, wnuka Krzysztofa, +Krystynę Gordzielik i ++z pokrew..

   9.00 – Za +Krystynę Wacławczyk w 30 dz. po śm..

 10.30 – Za +brata Józefa, ojca Jerzego Palica, rodz. Engelberta i Jadwigę Golec.

15.00 – Nieszpory.

25.01.2021  – PONIEDZIAŁEK – NAWRÓCENIE ŚW. PAWŁA

  7.00 – Za ++Stefana i Gertrudę Mika, Joachima i Teresę Losek, +Antoniego Michalskiego, +Marię Cebula i ++z pokrew..

26.01.2021 – WTOREK – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów

18.00 – Do NSPJ i MB o bł. Boże i zdr. dla Anny Halupczok oraz za +męża Roberta.

27.01.2021  – ŚRODA

  7.00 – Za ++Tomasza i Marię Warzecha, dwóch synów, córkę, dwóch zięciów i dwie synowe, ++Jana i Gertrudę Kurek, ich ++dzieci i ++z pokr. Warzecha-Kurek.

28.01.2021 – CZWARTEK – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i dra Kościoła

 18.00 – Za +Konrada Smykała, rodziców Smykała i Krawczyk, ich ++dzieci, dwóch szwagrów, bratową,  ++Klarę i Stanisława Krawczyk i ++z pokrew..

29.01.2021  –  PIĄTEK

 18.00 – Za +matkę Krystynę Gordzielik, jej ++rodziców, rodzeństwo, ++z pokr. i +syna Krzysztofa oraz ojca Edwarda Garbela.

30.01.2021  –  SOBOTA

  7.00 – Za ++Teofila i Franciszkę Szendzielorz, ich córkę Elżbietę z mężem Alfonsem, ++Engelberta Kubon, Pawła i Łucję Markieton oraz ++z pokr. Szendzielorz-Czaplik-Bryś..

31.01.2021  –  IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 18.00 –  Za +Elżbietę Zmuda w 1 r. śm..  Chrzest: Hanna Mróz.

    7.30 – Za +Krystynę Wacławczyk (od Róż Różańcowych).

    9.00 – Za ++Agnieszkę i Antoniego Buhl, ich ++rodziców i brata Henryka, ++rodz. Annę i Gerharda Gogolin, ++z pokrew. Buhl-Gogolin-Giza-Koj.

  10.30 – Za parafian.

15.00 – Różaniec Tylko Dla Mężczyzn.

 

 

Parafialne konto bankowe:

 

Nazwa i adres:  Rzymskokatolicka Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krośnicy, ul. Szkolna 24, 47-180 Izbicko.

Nr rachunku:  90 8907 1089 2002 1000 1323 0001

 

lub (na cele remontowe): 63 8907 1089 2002 1000 1323 0002


Konto dla euro: 36 8907 1089 2002 1000 1323 0003


W przelewach z zagranicy należy podać:

 

nazwę banku: Bank Spółdzielczy w Leśnicy O/Strzelce Op.

SWIFT CODE:  POLU PL PR

PL  ...... (pełny nr konta)

nazwę posiadacza rachunku:  Rzymskokatolicka Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z Krośnicy.

Menu

Statystyki


statystyka

Wyszukiwanie

 

Dzisiaj jest

wtorek,
26 stycznia 2021

(26. dzień roku)

Święta

Wtorek, III Tydzień zwykły
Rok B, I
Wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

 

SondaLicznik

Liczba wyświetleń strony:
620495

Zegar